• poniedziałek8:00 - 15:00
  • wtorek8:00 - 15:00
  • środagościmy tylko uczniów, którzy mają wolne godziny i oczekują na kolejne zajęcia
  • czwartek8:00 - 15:00
  • piątek8:00 - 15:00

Zbiory biblioteki to ponad 11 tysięcy książek. Od 2008 roku są opracowywane elektronicznie w programie Mol Net+.

Poznaj nas bliżej

Biblioteka to miejsce, w którym spotykają się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zajmuje dwa pomieszczenia. W pierwszym znajduje się wypożyczalnia, w drugim jest czytelnia. Aktualnie zbiory zostały wzbogacone już po raz drugi książkami  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiono około 1400 książek. W wypożyczalni, oprócz książek drukowanych,  znajdują się nowe regały z książką mówioną i filmami. Uczniowie podczas długich przerw mogą  pograć w różnego rodzaju gry edukacyjne, poczytać książki lub odrobić lekcje.

Biblioteka realizuje cykliczne zajęcia: lekcje edukacyjno – czytelnicze, konkursy i warsztaty.

Jeśli ktoś w swoich prywatnych albumach posiada zdjęcia biblioteki, to bardzo prosimy o kontakt na adres biblioteka@sp6.gdynia.pl

SP6 - Biblioteka

Pierwsza książka w naszym zbiorze

Pierwsza księga inwentarzowa została założona w październiku 1958 roku. Numer jeden otrzymała książka „O rozwoju umysłowym dzieci” A. Chmielewskiej. Kolejna pozycja to „Czy dzieci są nerwowe…” Z. Szymańskiej.

Wrzesień 1939 r.

WSPOMNIENIA Pani Barbary Kicińskiej…

Najstarsze woluminy

Biblioteka w latach 2011/2012