R E K R U T A C J A

1   2   3   4

KONSULTACJE

We wtorek 21 kwietnia 2015 i w środę 22 kwietnia 2015 zapraszamy rodziców, opiekunów naszych uczniów na konsultacje.

pdf  ZOBACZ SZCZEGÓŁY

16 i 17 kwietnia uczniowie klas IV zwiedzili Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Obiekt ten prezentuje historię powstania bursztynu, jego właściwości , pozyskiwanie oraz obróbkę na przestrzeni dziejów- od czasów najdawniejszych do współczesności. W pierwszej sali wystawienniczej obejrzeliśmy unikatową kolekcję okazów przyrodniczych- bezcenny zbiór naturalnych form bursztynu , inkluzje zwierzęce i roślinne, rozmaite  żywice kopalne występujące na świecie. Zwiedzając kolejne sale zobaczyliśmy zabytki sztuki dawnej – neolityczne wyroby  bursztynniczne , zabytki pochodzące z czasów rzymskich i wczesnego średniowiecza .Najcenniejsze i najpiękniejsze obiekty pochodzą jednak ze „ złotego okresu” rozwoju Gdańska. W Muzeum Bursztynu mogliśmy podziwiać wiele przykładów zabytków sztuki dawnej, takich jak – szkatułki, ołtarzyki, medaliony, biżuteria itd.  Na zakończenie udaliśmy się do Katowni, gdzie zaaranżowano trzy cele więzienne, nawiązujące wyposażeniem i klimatem do ponurej tradycji miejsca.

View the embedded image gallery online at:

Centrum Hewelianum

14 kwietnia 2015r. klasy VI a, VI d, VI e wybrały się do Centrum Hewelianum, czyli gdańskiego centrum nauki. Miejsce to zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki. Pomagają one zrozumieć fizykę, astronomię czy historię. Uczniowie odwiedzili trzy wystawy: Energia, Niebo i Słońce; Łamigłówka; Wehikuł czasu – zabawy z historią.

View the embedded image gallery online at:

Konkurs Pięknego Pisania

piekne czytanie13 kwietnia 2015r. odbył się Konkurs Pięknego Pisania z Janem Pawłem II w Tle dla klas IV – VI. Główny cel to propagowanie wśród uczniów pięknego i poprawnego pisania a w tym roku dodatkowo pogłębianie wiedzy na temat twórczości Jana Pawła II. Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia.

im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22