R E K R U T A C J A

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni zaprasza 09.03.2015 o 17.00 na spotkanie poświęcone sprawom rekrutacji dzieci do klas I oraz do oddziałów przedszkolnych.

Spotkanie jest przeznaczone przede wszystkim dla rodziców dzieci ur. w 2008 i 2009 oraz dla rodziców dzieci ur. w 2010, jeśli wolą rodzica jest zapisanie tych dzieci do oddziału przedszkolnego przy SP 6.

Udział w spotkaniu nie jest obowiązkowy.

Spotkanie jest przeznaczone dla rodziców. Udział dzieci w tym spotkaniu nie jest zalecany.

Szczegółowe informacje związane z rekrutacją będą umieszczane na stronce internetowej szkoły.

image004     image001   image002

SUKCES NASZEJ KOLEŻANKI JULII OKOŃ Z KLASY VIA

W dniu 23 lutego 2015 w Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się II Festiwal Piosenki Romantycznej pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Kosakowo oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.W konkursie naszą szkołę reprezentowała Julia Okoń z klasy VI a, która wśród 19 uczestników kategorii: soliści klas IV – VI zajęła I miejsce.

Opiekun: Katarzyna Kosińska

View the embedded image gallery online at:

O MUZYCE

W drugim tygodniu lutego klasy II dużo rozmawiały na lekcjach o muzyce. Zapoznały się z twórczością i postacią genialnego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina i różnymi rodzajami muzyki: poważną , dyskotekową, ludową , dziecięcą. Poznały różne rodzaje instrumentów, orkiestr. Swietnie bawiły się przy muzyce: malowały ją, rozpoznawały utwory po wysłuchanych fragmentach. Poruszyliśmy też istotny temat wpływu hałasu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

DROGI RODZICU JUŻ TERAZ POMYŚL O WYPOCZYNKU LETNIM SWOJEGO DZIECKA!

BAW SIĘ Z NAMI

"BRZECHWA PO KASZUBSKU I PO ŚLĄSKU"

25 lutego uczniowie, którzy w naszej szkole mają możliwość poznawania języka kaszubskiego uczestniczyli w spotkaniu promującym utwory znanego wszystkim Jana Brzechwy w tłumaczeniu na język kaszubski i etnolekt śląski.

Teksty kaszubskie prezentował sam ich twórca – pan Tomasz Fopke, natomiast wersję śląską mogliśmy usłyszeć w wykonaniu pani Marioli Błaszczuk.

Wszyscy zgromadzeni znakomicie się bawili podczas spotkania. Jedną z atrakcji były konkursy dla dzieci i dorosłych. Wszyscy cieszyli się z możliwości zdobycia atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Wydawnictwo Oskar.

View the embedded image gallery online at:

im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22