aktualności

Drodzy Rodzice!

W dniach 24-28.10.2016r. obchodzimy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Jak co roku przygotowałam dla Państwa i Dzieci Program obchodów tego tygodnia, a w nim szereg cennych form, które w moim przekonaniu wzbogacą Państwa wiedzę i umiejętności w zakresie wspierania dzieci ryzyka dysleksji, dysleksji rozwojowej oraz rozwoju dziecka w ogóle. Program znajduje się tutaj ....

Zapraszam serdecznie do aktywnego uczestnictwa :) Izabela Mańkowska – specjalista terapii pedagogicznej, Integracji Sensorycznej, Stosowanej Analizy Zachowań.

W czwartek, 20 października klasa IIe wybrała się na przedstawienie "Królowa Śniegu" do Teatru Miejskiego. "Należąca do kanonu i od lat z powodzeniem realizowana przez teatr i kino, baśń Andersena, opowiadająca o przyjaźni Gerdy i Kaja wystawionej na próbę przez okrutną Królową Śniegu. Barwne losy dwójki przyjaciół i fascynująca osobowość zimnej władczyni od lat przenoszą czytelników i widzów w magiczną przestrzeń, w której na szczęście, po wielu nieprzewidywalnych przygodach, dobro zwycięża."


Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku odwiedził w naszej szkole uczniów klas III, którzy mieli okazję uczestniczyć w interaktywnej lekcji pn. ,, Bajkowa podróż po świecie”. W trakcie zajęć dzieci wraz z bohaterami popularnych bajek poznawały europejskie państwa, miasta, flagi oraz godła. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi Św. Mikołaj i z jakiego kraju pochodzą ich ulubione frytki. Na końcu spotkania każdy uczeń mógł sprawdzić zdobytą wiedzę rozwiązując zadania dotyczące omawianych państw.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeIdb9f7723e41


PISZĄ O NAS ...


KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ETAP SZKOLNY


UKS Gdyńska Akademia Siatkówki - nabór na zajęcia w ramach Szkoły Otwartej


Zbiórka dla bezdomnych zwierząt ze schroniska CIAPKOWO


UWAGA!!!

INFORMUJEMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW NASZYCH UCZNIÓW, IŻ W DNIU 31 PAŹDZIERNIKA SZKOŁA NIE ZAPEWNIA OBIADU DLA DZIECI.


Święto Drzewa w klasach 0 i I

 Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

Czy ty drogie dziecko i czy ty drogi dorosły, zastanowiłeś się kiedyś nad tym jak naprawdę zachowujesz się w stosunku do drzew?

– Marku – czy pomyślałeś  jaką szkodę wyrządzasz drzewu wycinając na jego korze swoje imię?
– Marto – czy zastanowiłaś się  co może się stać, gdy w lesie zostawiłaś pustą szklaną butelkę?
– Aniu – czy pomyślałaś jak kaleczysz wierzbę obrywając wiosną bazie?
– Joasiu – czy pomyślałaś o drzewie, gdy huśtałaś się na huśtawce zawieszonej na jego gałęzi ?
– Janie – co czułeś ścinając brzózkę na Zielone Świątki lub Boże Ciało?
– Andrzeju – czy wiesz, że przez wyziewy zakładu, w którym pracujesz giną świerki?

10 października obchodzimy Swięto Drzewa. Z tej okazji uczniowie  z klas 0 i I dużo rozmawiali na temat rodzajów drzew, ich owoców i liści, znaczenia dla przyrody i człowieka, ciekawostek  o nich. Wykonywały różnorodne prace plastyczne, m.in. piękne drzewa owocowe, które zdobią szkolne korytarze.  Zobaczcie sami:

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId31ec032fc0


logo m

W piątek 14 października dzieci z klas pierwszych miały aż dwa powody do świętowania – swój pierwszy w życiu Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczystość pasowania na ucznia. Dumni rodzice byli świadkami składania przez swoje pociechy uroczystej przysięgi. Gdy dzieci obiecały, że będą szanować nauczycieli, przygotowywać się do lekcji, działać na rzecz swojej szkoły oraz, że będą zawsze uprzejme i wesołe, nadszedł ważny moment – moment pasowania. Pani wicedyrektor Henryka Bastian dotknęła ramienia każdego pierwszoklasisty specjalnym ołówkiem i w ten oto sposób Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni zyskała czterdziestu czterech nowych uczniów. Koledzy i koleżanki ze starszych klas wręczyli  świeżo pasowanym uczniom pluszowe misie z logo naszej szkoły i już po chwili po całej sali rozległ się pełen entuzjazmu śpiew: „Puk, puk, to ja mały uczeń pierwszaczek...”. Uroczystość pasowania na ucznia zakończyła się tym właśnie radosny akcentem, lecz świętowanie nie dobiegło jeszcze końca. Był czas na pamiątkową fotografię oraz na pełen gwaru słodki poczęstunek. Wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeIda837ef5d0e


Bajkowa podróż po świecie w klasach 0. 12 października w środę  w ramach naszych zajęć odbyły się spotkania dla zerówek  pt. „Bajkowa podróż po świecie” organizowane przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej z Gdańska. Dzieci miały okazję dzięki postaciom ze świata bajek poznać bliżej  różne kraje. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeIddbdbcb4187


OTWARTA SZKOŁA - aktualna oferta i plan po zakończonym naborze do grup.


W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie dziewięciu klas młodszych będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pokazowych organizowanych na terenie naszej szkoły przez interaktywne centrum edukacji EduFun z Gdyni. W dniach 10 i 11 października uczniowie klas I a, II f,g, III a, b, c, d, e, g wzięli udział w pierwszych warsztatach pt. BĘDĘ DETEKTYWEM. Na tym spotkaniu dzieci przekonały się, jak działają gadżety super-detektywa, jak pobiera się odciski palców, jak korzystać z wykrywacza metali lub urządzenia do podsłuchu. Dowiedziały się, czym jest wariograf i jak się robi sztuczną krew. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty!

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId778086c5c4


7.10.2016 Fundacja Art2You podczas koncertu "Na czarnym lądzie" zabrała uczniów klas 0 i 1 naszej szkołyna niesamowitą wyprawę w świat afrykańskich rytmów i orientalnych instrumentów tj. djembe, mbira, walicha, kalimba czy duduk  Dzieci mogły nie tylko wysłuchać dźwięku tych instrumentów, ale również na nich samodzielnie zagrać.To było dla wielu niezapomniane przeżycie.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId1548f547cc


Zostań Aniołem dla dziecka w szpitalu

aniolDla nowo przybyłych Aniołów I Anielic :-) krótkie wprowadzenie. Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból i niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia. Dziecko będzie te kartki losować. Na oddziale onkologii jest duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu. Kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub leczenie powikłań po chemioterapii. Dzieci leczą się bardzo długo, ale nie zawsze muszą przebywać przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tę kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które kartę Państwa wylosuję. To taka anonimowa modlitwa, ale może dziecko się odezwie i wtedy modlitwa może zostać już bardziej konkretna, za konkretne dziecko ☺
Co trzeba zrobić? Wszystko jest proste 
1. Trzeba przygotować kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić) 
2. Zastanowić się do Kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca) 
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. 
Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, zachęcać i dawać siłę do walki. Można napisać kilka słów o sobie, co Anioł lubi, co warto zobaczyć i podać swój kontakt (może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować)

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Pozdrawiamy Wszystkich bardzo serdecznie i dziękujemy za odzew. 
P.S. Dzieci jest dużo i żeby nikomu nie zabrakło kartek potrzebujemy wsparcia Prosimy o rozpowszechnianie informacji o akcji i zaangażowanie się w pisanie kartek. Dzieci czekają...

NAPISANE KARTKI PROSZĘ PRZYNOSIĆDO PANI KATECHETKI BARBARY FIGURY


W dniu 6 października dzieci z grup zerowych, klas pierwszych oraz klas drugich uczestniczyły w „zielonych lekcjach”. Był to czas spotkania ze skrzydlatymi przyjaciółmi: sową płomykówką, puchaczem, jastrzębiem oraz sokołem. Pełni pasji sokolnicy, pani Agnieszka i pan Piotr, wprowadzali naszych najmłodszych uczniów w tajemnice ptasiego świata. Od dziś każde dziecko wie dlaczego ptaki latają, a ludzie nie. Potrafi bez zająknięcia opowiedzieć w jaki sposób ptaki są przystosowane do lotu. Rozumie, że latanie jest bardzo męczącą czynnością, gdyż miało okazję tego trudu doświadczyć. Ponadto każdy uczestnik ptasich warsztatów miał szansę poduczyć się sowiego języka. Śmiało może powiedzieć, że rozumie znaczenie niejednego „hu hu”. Ponadto bacznie obserwuje sowie „uszy” i z ich ruchów wiele potrafi odczytać. Wie przecież doskonale, że znajdujące się na głowach niektórych sów „uszy” to jedynie pęki piór, których ruch może mówić: „Uważaj przyjacielu jesteśmy w niebezpieczeństwie!”. Hmm… pozostaje się zastanowić czy to ptaki gościły w naszej szkole, czy też dzieci na czas spotkania przeniosły się do ptasiej szkoły. Odbyła się przecież lekcja sowiego języka,  gimnastyka z sokołem oraz lekcja anatomii z puchaczem. Na koniec zajęć płomykówka Fiona pasowała wszystkie dzieci na uczniów ptasiej szkoły. Przysiadła leciutko na ramieniu, otuliła swoim puchatym ciepełkiem i coś w sekrecie szepnęła na uszko.Warto dodać, że to już trzecie spotkanie z naszymi skrzydlatymi przyjaciółmi, a ja z sowiego „hu hu” wyczytałam, że jeszcze do nas przylecą. Teraz pozostaje nam czekać na pamiątkowe zdjęcia z Fioną.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeIda84db6d83b


 NIE KUPUJ – ADOPTUJ!”


W poniedziałek 3 października miało miejsce spotkanie uczniów klas I z przedstawicielem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals panią Joanną Psuty. Pani Joanna przybyła do naszej szkoły wraz z pieskiem ze schroniska w Ciapkowie. Podczas pogadanki uczniowie nie tylko zapoznali się z działalnością jaką prowadzi schronisko ale również przedstawiono im zasady i zadania jakie powinien spełniać potencjalny opiekun, który chce dać podopiecznym schroniska dać drugi dom. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się co należy zrobić gdy zginie pies, jak również jak postępować gdy widzimy błąkającego się czworonoga. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali drobne pamiątki. Organizatorką spotkania była Jolanta Gajzler

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId63b7ce0564


komiksW roku szkolnym 2106/2017 w klasach IV – VI realizowany jest projekt edukacyjny motywujący do czytelnictwa i zdobywania wiedzy „Polubić czytanie”. Cele to m.in.: rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów, łączenie wiedzy z działalnością praktyczną oraz uwrażliwianie na piękno słowa. W kolejnych miesiącach uczniowie będą zajmować się poszczególnymi zagadnieniami. Wrzesień poświęciliśmy na komiks. Rozmawialiśmy o istocie komiksu, jego twórcach oraz jakie są jego charakterystyczne cechy. Uczniowie samodzielnie wykonali komiksy, które można podziwiać na parterze naszej szkoły. Gorąco zachęcamy do obejrzenia wystawy.


Klasy 0a,b,c; 1a,b; 2f i 3d,g w "Dniu Chłopaka" udały się do Sali Koncertowej Portu w Gdyni na familijny musical „Księga Dżungli” w wykonaniu młodych rozśpiewanych aktorów Teatru Komedii Valldal. Korowód egzotycznych postaci - tapiry, słonie, pawie, małpy, szakale, pantery...Leśne gonitwy, akrobacje, tańce i nieoczekiwane zwroty akcji – to wszystko w rytm żywiołowej muzyki bardzo przypadły dzieciom do gustu.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId0170178fee


We wrześniu klasy drugie uczyły się jak dbać o nasze środowisko. Dowiedzieliśmy się co to jest recycling. Segregowaliśmy odpady i umieszczaliśmy je w odpowiednich pojemnikach. Niektóre klasy były na wycieczce w leśniczówce w Warszewie, gdzie pan leśniczy z zaangażowaniem i pasją opowiadał nam o lesie, gatunkach drzew i potrzebie ochrony środowiska naturalnego.W październiku przez cały tydzień pogłębialiśmy swoją wiedzę ekologiczną dotyczącą potrzeby ochrony lasów.Każda klasa w swojej sali zorganizowała wystawki zabawnych stworków lub przedmiotów wykonanych z surowców wtórnych. Zobaczcie na zdjęciach efekty naszej kreatywności. Są wspaniałe.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId2114216716

 

 

dzwonek


RADA RODZICÓW

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016-2017

 ZEBRANIA I KONSULTACJE


UBEZPIECZENIE DZIECKA

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły będą ubezpieczeni w Towarzystwie Ubezpieczeniowym GOTHAER S.A. Składka roczna wynosi 32 zł. Jeśli do szkoły uczęszcza rodzeństwo, składka opłacana jest za jedno dziecko, każde kolejne zwolnione jest z opłaty. Uczniowie klas sportowych objęci są osobną polisą, w ramach tej same składki.
Ubezpieczenie dziecka nie jest obowiązkowe.
WARUNKI       OŚWIADCZENIE       
POLISA            POLISA KLASA SPORTOWA


 boiskoBOISKO SZKOLNE

 REGULAMIN BOISKA SZKOLNEGO

 

ZAPRASZAMY uczniów klas 1 - 4 na zajęcia z programowania - MALI KODERZY

 malikoderzy

zajęcia prowadzone przez podmiot zewnętrzny

ŚCIANA WSPINACZKOWA

Zapraszamy uczniów klas 2 i 3 do zapisów na zajęcia, które rozpoczną się w październiku.

Szczegóły tutaj ...


 

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2