R E K R U T A C J A

1   2   3   4

Dnia 20.03. 2015 r. w ZS nr 10 w Gdyni odbyła się GALA LAUREATÓW X EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU pod hasłem „ Gdynia – miasto, które mnie urzekło”. Konkurs, którego patronat objął Wiceprezydent Miasta Gdyni Bartosz Bartosiewicz skierowany był do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów dziejami Gdyni i kształtowanie świadomości własnych korzeni oraz zdobycie wiedzy na temat historii miasta.

Uczniowie otrzymali z rąk Pana Wiceprezydenta dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Laureaci zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:

• „Why is Gdynia worth visiting?” - konkurs na prezentację multimedialną  w języku angielskim,

III miejsce Mateusz Bunia kl. 6B, opiekun: Mariola Krupa

wyróżnienie Zofia Plenikowska kl.5F, opiekun Barbara Stachowiak

• Magiczne zakątki Gdyni- obiekty i miejsca sakralne” – konkurs fotograficzny w formie albumu.

wyróżnienie Zuzanna Jachna kl. 5A, opiekun: Małgorzata Gackowska

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

View the embedded image gallery online at:

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Przypominamy, że w dniach rekolekcji wielkopostnych (26 i 27 marzec – czwartek i piątek) zajęcia dodatkowe prowadzone w ramach programu Szkoła Otwarta  są odwołane.

Wyjątkiem są zajęcia na basenie oraz zajęcia dla dorosłych – te zajęcia odbędą się zgodnie z planem.

Piątek 20 marca okazał się dniem pełnym wrażeń zapewne nie tylko dla pierwszoklasistów. Mieliśmy niebywałą okazje uczestniczyć w obserwowaniu niezwykłego zjawiska astronomicznego jakim było częściowe zaćmienie Słońca. Wyposażeni w szkiełka spawalnicze (najbezpieczniejszy do tego typu obserwacji przyrząd) wyruszyliśmy niemal jak na podbój Kosmosu. Taka gratka nie zdarza się często, następne będzie można zobaczyć w 2026 roku, a całkowite zaćmienie Słońca w 2135, więc marne szanse żeby ktoś z nas mógł zobaczyć to ostatnie. Podekscytowani obserwowaliśmy jak coraz bardziej zaciemnia się Słońce a potem to zaciemnienie ustępuje. Dzisiejszego dnia powitaliśmy również wiosnę, chociaż jej astronomiczne nadejście dopiero nastąpi jutro. Kolorowymi gaikami, skandując przywitaliśmy wiosnę i przegoniliśmy ją nawet z najmniejszych zakamarków. Od jutra będzie już coraz cieplej.

View the embedded image gallery online at:

CZWARTKOWE KONCERTY

19 marca odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny dla klas IV i VI.

Tym razem organizatorzy zaprezentowali uczniom instrumenty strunowe. Uczestnicy koncertu poznali budowę instrumentów smyczkowych takich jak: skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas. Wykonawcy w ciekawy i przemyślany sposób połączyli poznanie brzmienia i budowy instrumentów – między innymi przebierając się za charakterystyczne dla budowy danego instrumentu elementy takie jak żabka (element budowy skrzypiec) czy ślimak (element budowy altówki). Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość spróbowania gry na instrumencie czy żywy udział w występie wykonawców. Artyści zaprezentowali uczniom różne sposoby gry na instrumentach oraz różne utwory – zarówno z repertuaru muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Udział uczniów w koncercie był dla nich niepowtarzalnym i bardzo ciekawym przeżyciem.

Czekamy na kolejny z cyklu występ uzdolnionych młodych artystów.

im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22