aktualności

Miesiąc GRUDZIEŃ w naszej szkole poświęcony był takim wartościom jak: TRADYCJA i  RODZINA. Uczniowie klas I - VI mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach świątecznych. W ten sposób mogli jeszcze lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniom i ich rodzinom.

KATECHECI

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId81b8658922

PRZEPIS NA DOBRE ŚWIĘTA

Składniki: 50 dag modlitwy, 1 kg wiary w Pana Jezusa,  20 dag oczekiwania, 20 dag radości,  12 dag życzliwości, 1 spowiedź, 1 dag miłości oczyszczonej, 2 łyżki ofiarności.

 Przepis: Modlitwę wymieszać z miłością oczyszczoną i wiarą, zrobić zagłębienie i wlać życzliwość. Zagnieść ciasto i rozwałkować na grubość około 3 mm. Wycinać kształty, jakie kto potrafi i lubi. Ciastka piec w nagrzanym miłością, dobrocią i ciepłem piekarniku przez około 10 minut. Po paru dniach można je dowolnie ozdabiać dobrymi uczynkami.

Z WIZYTĄ W DRZEWINIE

Dnia 15 grudnia wszystkie klasy drugie pojechały autokarami na wycieczkę do Drzewiny, gdzie mieści się Przystanek Św. Mikołaja. Dla grup zorganizowanych przygotowany był specjalny 4-godzinny program. Każda klasa miała osobistego oprowadzającego Elfa, który pokazał wszystkie atrakcje, opowiadał o zwyczajach świątecznych, śpiewał z dziećmi kolędy i był pomocny we wszystkim. W programie mieliśmy:

  • Żywą Szopkę - osiołka, owieczki, kózki;
  • Spotkanie ze Świętym Mikołajem - w Jego biurze. Podczas wizyty można było porozmawiać z Mikołajem, poprosić Go o idealny dla siebie prezent;
  • Zwiedzanie Wystawy Wigilijnej - Szopka Krakowska, pamiątki wigilijne sprzed lat i z innych krajów;
  • Naukę w Szkole Elfów - własnoręcznie przystrajaliśmy bombki i stroiki;
  • Prezentację filmu o Laponii, reniferach, psachy rasy husky;
  • Wizytę na Świątecznym Jarmarku, gdzie każdy z uczestników mógł kupić pamiątkę dla siebie lub znaleźć doskonały upominek dla rodziny i znajomych;
  • Mnóstwo wspaniałej zabawy i nauki poprzez zabawę. mDodatkowo, każdy uczestnik otrzymał specjalny certyfikat wizyty  w Przystanku Św. Mikołaja.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId39762b0b54

PCHŁA SZACHRAJKA

teatr12 grudnia klasy Ic i I g udały się do Teatru Muzycznego na przedstawienie pt: „Pchła Szachrajka”. Spektakl powstał na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Oszukiwała w kasynie, wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią zamiast języka angielskiego to języka pcheł. Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Niestety... nienajlepszych. Wspaniałym prezentem była dla uczniów możliwość spotkania się po spektaklu z występującymi aktorami, a pamiątką - wspólne zdjęcie.

AKCJA PIERNIKI

akcja pierniki

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId3c3d3a02cd

MIKOŁAJ

5 grudnia 2014 r. uczniów z klas Ia i Ib odwiedził wyczekiwany od dawna Św. Mikołaj. Ten wspaniały gość znalazł chwilę, by porozmawiać z dziećmi i wręczyć im prezenty. Pierwszaki odwdzięczyły mu się, recytując wierszyki. Tego dnia na zajęciach było bardzo wesoło – wszyscy poubierani na czerwono-biało, w mikołajkowych czapkach na głowach bawili się tym, co dostali od Świętego, wykonywali różne mikołajkowe zadania, a na koniec wykonali śliczne prace z kolorowego papieru przedstawiające brodatego Mikołaja. Niektórzy się zastanawiali, czy za rok Święty Mikołaj również nas odwiedzi? Tego byśmy sobie życzyli.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId479d776670

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2