aktualności

R E K R U T A C J A

2016/2017

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

olowekODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

 

olowekKLASA PIERWSZA

muzyka1muzykaW dniu 2 lutego uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w kolejnych zajęciach z cyklu spotkań z muzyką. Tym razem zapoznali się z „muzyką elektroniczną”, która wiąże się bezpośrednio z pojawieniem elektrofonów – czyli instrumentów generujących dźwięki przy pomocy układów elektronicznych. Było bardzo dźwięcznie i zabawnie. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach grając na instrumentach, wydobywając rytmy, a także na koniec wspólnie tańczyli przy muzyce elektronicznej.

W styczniu uczniowie klas szóstych podczas zajęć z zakresu profilaktyki, włączyli się w akcje na temat przeciwdziałania uzależnieniom, w szczególności używania narkotyków i tzw. dopalaczy. Na godzinach wychowawczych oglądali prezentację multimedialną następnie uczestniczyli w debacie. Kolejnych krokiem było stworzenie plakatów oraz folderów „stop dopalaczom”. Uczniowie zapoznali się także z fragmentami książki pt. „Narkotyki?” poznając konsekwencje zdrowotne i społeczne środków odurzających.

karnawalkarnawal1Trwa karnawał. Z tej okazji 29.01 to w naszej szkole Dzień Maski Karnawałowej. Chętni uczniowie klas IV – VI tego dnia przyszli w przepięknych maskach. Niektóre były własnoręcznie wykonane i prezentowały się niesamowicie. Były kotki, motylki, pieski. Uczniom bardzo taki dzień się podobał i chętnie wzięli w nim udział.

Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie naszej szkoły "Dzień maski". Dnia 29 stycznia uczniowie przyszli na lekcje w maseczkach karnawałowych. Wszyscy przebrani bawili się doskonale.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId8a8e32979d

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2