aktualności

Sprawdzian

21 listopada klasy VI pisały próbny sprawdzian szóstoklasisty z obowiązującymi procedurami. Sprawdzian składa się z dwóch części. Część I obejmuje zadania z języka polskiego i matematyki, natomiast część II – zadania z języka angielskiego. Naszym najstarszym uczniom życzymy powodzenia w kwietniu, na właściwym już sprawdzianie zewnętrznym.


Co robiły "zeróweczki" w listopadzie?

 zerowkilistopadd1       przeczytaj ...

W Teatrze Muzycznym

19 listopada klasy VI udały do Teatru Muzycznego w Gdyni na „Przygody Sindbada Żeglarza”. To jedna z najbardziej znanych opowieści dla dzieci i młodzieży. Tytułowy bohater przemierza drogą morską cały świat. Wielokrotnie znajdzie się za burtą, by jako rozbitek wylądować na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie…

Przedstawienie jest bardzo efektowne pod względem wizualnym i iskrzy się od ciekawych pomysłów inscenizacyjnych. Efekty pirotechniczne, powietrzne popisy pięknych akrobatek z grupy „Mira – Art”, szczudlarze, elementy teatru cieni, imponująca scenografia z olbrzymim słoniem i żaglowcem zajmującym część widowni zapiera dech w piersiach i czyni ten spektakl niezapomnianym.

 

hospicjum lista

Nowa lista najpotrzebniejszych rzeczy dla dziecięcego hospicjum "Bursztynowa Przystań". 

Za wszystkie dotychczas złożone dary serdecznie dziękujemy:)

Nowe można składać do 19 grudnia 2014 roku u p. Barbary Figury.

 

 

ŻYWA LEKCJA HISTORII

17 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach Żywej Lekcji Historii.  Z tej okazji przejechał Pan Krzysztof Górecki wraz z Chorągwią Komturstwa Gniewskiego.Uczniowie klas IV mogli wczuć się w czasy starożytnych Greków i Rzymian. Zobaczyli  jak dawniej ubierali się , walczyli i bawili się starożytni  ludzie w wolnym czasie.Tematem lekcji w klasach V było życie rycerzy za czasów Piastów. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądało pasowanie na rycerza, w jaki sposób strzelało się z kuszy oraz ile ważyła zbroja rycerza spod Grunwaldu. Dodatkowo dzieci mogły przymierzyć kolczugę, zbroję, strój rycerski oraz postrzelać z kuszy do dzikiego zwierza.Uczniowie klas VI mieli możliwość poznać stroje, broń i obyczaje w czasach największej świetności polskiej husarii. W ten sposób przedstawienie dawnej rzeczywistości wzbudza u uczniów ciekawość i wiele emocji, a  zdobyta wiedza na długo pozostaje w pamięci.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId31dd748322

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 5 listopada uczniowie klasy Ig uczcili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci na lekcji rysowały swoje ulubione pluszaki, a pan profesor Miś oceniał ich prace i  nagradzał smakowitymi ciasteczkami.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeIddaf5d62dac


 

"Miś ma wszystko czego trzeba, żeby misieb być ..."

Klasy II w listopadzie uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Gdyni. Zajęcia pod hasłem "Święto Misia"  przypomniały uczniom historię pluszowego misia, a także misiów znanych z filmów dla dzieci czy literatury: Kubusia Puchatka, misia Paddingtona, Misia Uszatka. Poznały największego i najmniejszego misia na swiecie. Dzieci miały również okazję do opowiadania o swoich  pluszakach, a na zakończenie słuchająć znanych piosenek o misiach, wykonały prace plastyczne- Misie. Już niedługo wybieramy się na kolejne zajęcia - zwiazane ze świętami.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp6.gdynia.pl/index.php/pl/#sigFreeId6b388dc5a1

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Antoniego Abrahama
81 - 194 Gdynia ul. Cechowa 22
tel/fax 58 6254025 i 58 6654888
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

 bip logo 2